Wypadek w Pniowie na DK-92. Sprawca miał zasnąć za kierownicą (ZDJĘCIA)

24 lipiec 2019
Autor: 
Wypadek w Pniowie na DK-92. Sprawca miał zasnąć za kierownicą Czytelnik

Ciężarówka oraz dwa busy zderzyły się na drodze krajowej nr 92 w Pniowie (gmina Torzym). Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Droga jest zablokowana, wyznaczono objazdy.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do sulęcińskiej policji w środę, 24 lipca, o godzinie 11:50. W Pniowie zderzyły się dwa busy oraz ciężarówka.

- Kierujący Mercedesem Sprinter jechał w kierunku Poznania. Nagle z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z jadącym prawidłowo Mercedesem Atego. Następnie uderzył jeszcze w Opla Vivaro - relacjonuje sierż. Klaudia Richter, rzecznik policji w Sulęcinie.

Siła zderzenia była bardzo duża, co wyraźnie widać na zdjęciach pojazdów. Ponadto na jezdnię wyciekły z nich płyny eksploatacyjne. - Kierowca Sprintera miał zasnąć za kierownicą - mówi świadek wypadku.

Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły pogotowia oraz patrole poliji z drogówki. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba, to kierowca Mercedesa Sprinter. Mężczyzna po udzieleniu pomocy na miejscu został przetransportowany do szpitala w Słubicach. - Wszyscy kierowcy byli trzeźwi - uzupełnia sierż. Richter.

Droga krajowa nr 92 jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd przez autostradę A2.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u