Czy w autobusach zielonogórskiego MZK brakuje zapowiedzi po angielsku?

31 lipiec 2019
Czy w autobusach zielonogórskiego MZK brakuje zapowiedzi po angielsku? Redakcja/archiwum

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze planuje wprowadzić nowe udogodnienia dla pasażerów zza granicy. Przewoźnik pyta mieszkańców, czy w autobusach należy wprowadzić zapowiedzi przystankowe w języku angielskim.

Niejednokrotnie zdarza się, że obcokrajowcy nie potrafią poradzić sobie w miejskiej komunikacji. O ile zakup biletu w automacie nie stanowi jeszcze większego problemu, to wyjście na odpowiednim przystanku dla wielu osób może stanowić już niemałą zagwozdkę.

Zielonogórski MZK opublikował na swojej stronie sondę. Przewoźnik pyta mieszkańców miasta, czy komunikaty w autobusach powinny być wygłaszane także w języku angielskim.

* Sondę znajdziemy w prawym dolnym rogu strony MZK *Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u