Kolejne protesty mieszkańców na moście w Cigacicach. "Czas się przypomnieć"

08 sierpień 2019
Autor: 
Kolejne protesty mieszkańców na moście w Cigacicach. "Czas się przypomnieć" dronlubuski.pl

Od 1 kwietnia most w Cigacicach na "starej trójce" jest zamknięty dla pojazdów o masie przewyższającej 3,5 tony. Powodem jest bardzo zły stan techniczny przeprawy. Po marcowym proteście nadal nie ma jednak decyzji w sprawie remontu.

Zamknięcie mostu spowodowało ogromne utrudnienia wśród mieszkańców oraz właścicieli dużych, lokalnych firm. Problemy mają także rolnicy, którzy nie przejadą ciągnikami przez przeprawę i nie pojadą alternatywną drogą S3, ponieważ ruch maszyn rolniczych na ekspresówce jest zakazany.

Pod koniec marca odbyła się pierwsza blokada mostu. W sierpniu mieszkańcy planują wyjść na drogę aż dwa razy. Protesty planowane są na 18 i 25 sierpnia. - Do dziś nie ma decyzji w sprawie remontu mostu! Pokażmy, że most w Cigacicach jest potrzebny! Czas się przypomnieć! - czytamy na stronie Stowarzyszenia Regionu Cigacic.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u