Zielona Góra: Bakteria New Delhi w szpitalu. Wstrzymano wszystkie przyjęcia pacjentów

08 sierpień 2019
Autor: 
Zielona Góra: Bakteria New Delhi w szpitalu. Wstrzymano wszystkie przyjęcia pacjentów Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Wstrzymano przyjęcia pacjentów planowanych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zieloneja Górze. Decyzja ta zapadła po wykryciu bakterii New Delhi wśród pacjentów szpitala.

Bakteria Klebsiella pneumoniae NDM zwana też New Delhi została wykryta w ostatnich dniach wśród kilku pacjentów zielonogórskiego szpitala. Zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze, w godzinach popołudniowych 7 sierpnia 2019 roku zapadła decyzja o wstrzymaniu w okresie od 08.08.2019 do 15.08.2019 przyjęć planowych pacjentów na wszystkich oddziałach Szpitala.

Pacjenci zostaną telefonicznie powiadomieni o nowym terminie przyjęcia do szpitala. Planowe badania diagnostyczne oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach odbywać się będą bez zmian. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u