Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend

16 sierpień 2019
Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend Redakcja

Zbieraj pieczątki, zgarniaj nagrody! Od kilku miesięcy trwa Lubuski Paszport Turystyczny – mini-przewodnik uprawniający uczestnika do odwiedzania ciekawych i godnych zobaczenia miejsc w nim wskazanych, zdobywania pamiątkowych pieczątek i korzystania z oferowanych rabatów.

Przygotowano 10 tys. paszportów, które funkcjonują do 30 września. 

Lubuski Paszport Turystyczny to połączenie mini-przewodnika, karty rabatowej i karty klubowicza. Jednocześnie jest to narzędzie współpracy między gospodarstwami i firmami, wytwarzającymi lub udostępniającymi produkty regionalne, na zasadzie wzajemnego polecania usług i produktów. Zgodnie z powyższymi założeniami turyści spędzający urlop w naszym regionie, ale również jego mieszkańcy, odwiedzają ciekawe, godne zobaczenia miejsca wskazane w Paszporcie, zdobywają pamiątkowe pieczątki i korzystają z oferowanych rabatów.

Paszport ostemplowany w pierwszym z punktów zrzeszonych w „Zielonym Gronie” upoważnia do otrzymania rabatu we wszystkich pozostałych obiektach.

Celami projektu Zielone Grona są:

– podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez upowszechnianie wiedzy o produktach regionalnych, ich twórcach i miejscach powstawania

– zwiększenie dostępności produktów regionalnych i udostępnianie wiedzy o ich walorach zdrowotnych i ekologicznych

– zwiększenie popularności atrakcji i producentów regionalnych poprzez stworzenie możliwości odwiedzin a także bezpośredniego kontaktu.

Nowatorstwo projektu opiera się na połączeniu w jednym produkcie głównych wyróżników regionu: winiarstwa oraz produktów regionalnych, tworzących być może zaczątek turystycznego szlaku kulinarnego.

Paszport jest rozdawany bezpłatnie przez Urząd Marszałkowski, Stowarzyszenie Zielone Grona oraz partnerów wspomagających m.in. Informację Turystyczną w Zielonej Górze, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Etnograficzne w Ochli, Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze.

Więcej informacji możecie uzyskac na stronie oraz Facebooku.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u