Przygotowano 10 tys. paszportów, które funkcjonują do 30 września.
Lubuski Paszport Turystyczny to połączenie mini-przewodnika, karty rabatowej i karty klubowicza. Jednocześnie jest to narzędzie współpracy między gospodarstwami i firmami, wytwarzającymi lub udostępniającymi produkty regionalne, na zasadzie wzajemnego polecania usług i produktów. Zgodnie z powyższymi założeniami turyści spędzający urlop w naszym regionie, ale również jego mieszkańcy, odwiedzają ciekawe, godne zobaczenia miejsca wskazane w Paszporcie, zdobywają pamiątkowe pieczątki i korzystają z oferowanych rabatów.
Paszport ostemplowany w pierwszym z punktów zrzeszonych w „Zielonym Gronie” upoważnia do otrzymania rabatu we wszystkich pozostałych obiektach.
Celami projektu Zielone Grona są:
– podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez upowszechnianie wiedzy o produktach regionalnych, ich twórcach i miejscach powstawania
– zwiększenie dostępności produktów regionalnych i udostępnianie wiedzy o ich walorach zdrowotnych i ekologicznych
– zwiększenie popularności atrakcji i producentów regionalnych poprzez stworzenie możliwości odwiedzin a także bezpośredniego kontaktu.
Nowatorstwo projektu opiera się na połączeniu w jednym produkcie głównych wyróżników regionu: winiarstwa oraz produktów regionalnych, tworzących być może zaczątek turystycznego szlaku kulinarnego.
Paszport jest rozdawany bezpłatnie przez Urząd Marszałkowski, Stowarzyszenie Zielone Grona oraz partnerów wspomagających m.in. Informację Turystyczną w Zielonej Górze, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Etnograficzne w Ochli, Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze.
Więcej informacji możecie uzyskac na stronie oraz Facebooku.