Rusza rozbudowa szpitala w Gorzowie. Będzie nowy OIOM i Klinika Hematologii (ZDJĘCIA)

09 wrzesień 2019
Autor: 
Rusza rozbudowa szpitala w Gorzowie. Będzie nowy OIOM i Klinika Hematologii Lubuskie.pl/Krzysztof Kubasiewicz

Rusza kolejna rozbudowa szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Wybudowany zostanie nowy pawilon m.in. dla oddziału anestezjologii oraz intensywnej terapii. - Konsekwentnie realizujemy nasz plan rozwoju szpitala - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas podpisania aktu erekcyjnego.

Kolejna inwestycja, która podniesie leczenie na wyższy poziom rozpoczęła się dokładnie w sześć lat od utworzenia spółki szpitalnej. Pawilon dla Oddziałów Anestezjologii, Intensywnej Terapii, Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych to obecnie jedno z najważniejszych zadań dla lecznicy na najbliższe lata.

- Wszystko dzięki współpracy. Zarząd szpitala świetnie sobie radzi, ale też umie pozyskać kolejnych partnerów. To jest kolejna inwestycja. Konsekwentnie realizujemy nasz plan rozwoju szpitala. W tym roku dwie wielkie inwestycje oddane do użytku, Ośrodek Radioterapii i Baza HEMS - wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek przekazała prezesowi Jerzemu Ostrouchowi symboliczny czek na 18 milionów złotych na realizację inwestycji. – Ta inwestycja jest niezwykle potrzebna. Chodzi nam o zwiększanie dostępności do leczenia i spełnianie standardów europejskich - podkreślała marszałek.

Dzięki rozbudowie lecznica poprawi jakość leczenia najciężej chorych pacjentów na oddziale hematologii, która jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. To właśnie na tym oddziale będą kształcić się przyszli lekarze z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Działalność szpitala poszerzy się również o zakres świadczeń, czyli pododdział przeszczepowy z Bankiem Komórek Macierzystych.

Całkowity koszt inwestycji to 44 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z montażu finansowego Samorządu Województwa Lubuskiego (18 mln zł) oraz szpitala (26 mln zł). Będzie to trzypiętrowy, całkowicie podpiwniczony pawilon połączony z istniejącymi budynkami. Zakończenie budowy prowadzonej przez firmę Budimex S.A. planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku.

Fot. Lubuskie.pl/Krzysztof Kubasiewicz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u