Co z obwodnicą w Słubicach? Samorządy łączą siły. "Jesteśmy na początku długiej drogi"

16 wrzesień 2019
Autor: 
Co z obwodnicą w Słubicach? Samorządy łączą siły. "Jesteśmy na początku długiej drogi" Urząd Marszałkowski

Obwodnica Słubic to temat, który ciągnie się już od wielu lat. Dziś w Starostwie Powiatowym odbyło się otwarte spotkanie z udziałem samorządowców, drogowców i mieszkańców. - Trzeba pilnować na każdym kroku tego, co każdy zobowiązał się zrobić – podkreślał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Budowa obwodnicy to sprawa wyczekiwana przez mieszkańców Słubic od wielu lat. Plany budowy miały być wykonywane już wielokrotnie, lecz do tej pory nie ma jeszcze żadnych dokumentów związanych z nową trasą. W poniedziałek, 16 września, odbyło się otwarte spotkanie na temat inwestycji. O obwodnicy rozmawiali m.in. członkowie zarządu i radni sejmiku lubuskiego, władze gminy oraz powiatu, ale również zniecierpliwieni mieszkańcy.

Samorządowcy są zgodni i wspólnie twierdzą, że inwestycja musi jak najszybciej znaleźć się w rządowym programie. - My zadbamy, aby wpisano to przedsięwzięcie do strategii rozwoju województwa. Oznacza to także wpisanie obwodnicy do planu inwestycyjnego, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, nad którą czuwa Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jeśli pojawią się korzystne warunki, by do tego przedsięwzięcia przystąpić, to tak się stanie - mówił Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa.

Do zrealizowania inwestycji potrzebna jest współpraca na wielu poziomach przez wiele podmiotów. - Najprościej umówić się publicznie, co do kilku rzeczy. Następnie trzeba pilnować na każdym kroku tego, co każdy zobowiązał się zrobić - przekonywał Marcin Jabłoński.

- Jesteśmy na początku długiej, ciężkiej drogi. Wiemy już, jakie kroki powinniśmy podjąć. Zakasujemy rękawy i robimy wiele rzeczy - zapewniał Mariusz Olejniczak, Burmistrz Słubic.

Fot. Urząd Marszałkowski

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u