"Ochla" - tu odpoczniesz! (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2016
Autor: 

Wakacje i lato coraz bliżej. Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy w Zielonej Górze potocznie zwany Ochlą jest gotowy do sezonu.

Ośrodek to przede wszystkim teren zielony, piękny park, plaża i miejsce na odpoczynek. Jak mówi dzierżawca terenu Jan Włodarski - każdy znajdzie tu coś atrakcyjnego dla siebie. Miejsce to kojarzone jest głównie z kąpieliskiem. Zalew wodny, który idealnie sprawdza się w upalne dni, zasilany jest strumykiem Srebrzanka, który płynie ze Wzgórz Piastowskich w kierunku Jędrzychowa przez Ochlę. Plaża jest strzeżona, o bezpieczeństwo kąpiących się dbają ratownicy WOPR. Woda jest dopuszczona do kąpieli, badana przez sanepid. Akwen ma długość 240 metrów szerokość 80 metrów. Dysponujemy także brodzikiem dla dzieci gdzie głębokość sięga 80 cm. Przy plaży są zjeżdżalnie dla dzieci, huśtawki oraz plac zabaw - dodaje Jan Włodarski.

Ośrodek stawia na sport i aktywny wypoczynek. Ci, którzy nie lubią leżeć na kocu, mają do wyboru wiele dyscyplin sportowych. Do dyspozycji gości są cztery boiska do piłki siatkowej, plażowej na bardzo miałkim i białym piasku, boisko trawiaste do gry w koszykówkę, miejsce do gry w kometkę, tenisa stołowego oraz małe boisko do piłki nożnej. W parku znajdują się stoły i miejsce do grillowania, gdzie można miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi biesiadując. Można również spędzić niezapomniane chwile przy ognisku i upiec smaczne kiełbaski.

Turyści mogą przyjechać zrelaksować się na dzień albo zostać dłużej. Istnieje możliwość rozbicia namiotu lub postawienia przyczepy kempingowej. Jest to bardzo dobre miejsce na wakacyjny relaks, nawet wczasy. Odwiedzają nas Francuzi, Niemcy, Anglicy, Holendrzy - mówi pan Jan - czasem zatrzymują się na noc, dwie, są tak zwanym przejazdem, bywa, że odpoczywają u nas dłużej.

Ośrodek czynny jest codziennie od godz. 10.00 do godz. 20.00. Bilet wstępu dla dorosłych to koszt 7 zł, 5 złotych płaci młodzież szkolna, studenci i emeryci, dzieci do lat 7 mają wstęp wolny. W punkcie gastronomicznym znajdującym się w ośrodku można zakupić przekąski, napoje i lody. Toaleta i parking są bezpłatne. Zapraszamy.

TAGI
DG

 

 • Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Wakacje za nami! Nie wszyscy będą jednak je miło wspominać. Wielu konsumentów doświadczyło trudności np. z opóźnionym lub odwołanym lotem, wynajmem auta, rezerwacją pokoju hotelowego, czy z biurem podróży… Odpowiedzią na to może być Twoja reklamacja. Europejskie Centrum Konsumenckie w ramach kampanii „Akcja! #Wakacyjna reklamacja” – zachęca do egzekwowania swoich praw!

 • Mikołajki – noclegi i atrakcje. Gdzie się zatrzymać i co zobaczyć?

  Mikołajki – noclegi i atrakcje. Gdzie się zatrzymać i co zobaczyć?

  Planując wyjazd na Mazury, jednym z obowiązkowych punktów na mapie jest miejscowość znajdująca się w samym sercu pojezierza – Mikołajki. Ten malowniczy kurort położony jest pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim oraz nieopodal jeziora Śniardwy.

 • Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  W 2020 r. z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów osobowych w Polsce. W ubiegłym roku najczęściej kradzioną marką była Toyota (787 sztuk), a modelem Audi A4 (214). Co czwarte auto skradziono w Warszawie.

 • Wniosek o urlop wypoczynkowy - o czym pamiętać?

  Wniosek o urlop wypoczynkowy - o czym pamiętać?

  Zgodnie z Kodeksem Pracy każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar urlopu wynosi odpowiednio: 20 dni dla pracowników, którzy zatrudnieni są mniej niż 10 lat oraz 26 dni dla pracowników, którzy przepracowali co najmniej 10 lat.

 • Duże zainteresowanie bonem turystycznym

  Duże zainteresowanie bonem turystycznym

  Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny.

 • Lato plonami bogate

  Lato plonami bogate

  Na koniec lata zapraszamy do skansenu na kolejną edycję prozdrowotnej imprezy „Lato plonami bogate”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u