Uwaga na głuche telefony z Afryki. Oddzwonienie może słono kosztować!

21 grudzień 2019
Autor: 
Uwaga na głuche telefony z Afryki. Oddzwonienie może słono kosztować! Pixabay.com

W ostatnich dniach nasilają się zjawiska nieodebranych połączeń z nieznanych numerów lub tzw. głuchych telefonów. Oszuści dzwonią z Afryki, oddzwonienie może słono kosztować...

- Metoda oszukiwania abonentów (najczęściej sieci telefonii komórkowych) polega na wykorzystywaniu ich skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia. Tzw. „głuche telefony” pojawiają się najczęściej w godzinach wieczornych lub nocnych i trwają bardzo krótko. Oszuści liczą na to, że użytkownik danego numeru oddzwoni z samego rana, generując wysoką opłatę. - czytamy w archiwalnym artykule Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Najczęściej na wyświetlaczu telefonicznym pojawiają się numery z Republiki Konga lub Wybrzeża Kości Słoniowej, których numery kierunkowe (+243) oraz (+225) mogą sugerować połączenia krajowe, np. z Warszawy (22) bądź Płocka (24). Do naszej redakcji napisał zaniepokojony czytelnik, do którego już drugi raz dzwonił numer z Burundi - państwa śródlądowego położonego w Afryce Wschodniej. Numer kierunkowy to (+257).

Jeżeli nie spodziewasz się telefonu z zagranicy, a wyświetlony na twoim telefonie numer jest zadziwiająco długi lub nie kojarzysz międzynarodowego numeru kierunkowego tego numeru: zachowaj ostrożność! Oddzwaniaj z głową! Zwracaj uwagę, na jaki numer oddzwaniasz.

Na podstawie: archiwum.uke.gov.pl

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u