To już pewne! Niebezpieczne przejście na Sulechowskiej w Zielonej Górze będzie zlikwidowane

20 styczeń 2020
Autor: 
Zielona Góra: Niebezpieczne przejście do likwidacji Fot. Google Street Viev

Przejście dla pieszych przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze w końcu zostanie zlikwidowane. Nieustannie zwiększająca się liczba potrąceń, stanowiska policji oraz interpelacje radnego Jacka Budzińskiego w końcu przyniosą efekt.

O sprawie niebezpiecznego przejścia mówiło się w urzędzie miasta od 2018 roku. Radni Jacek Budziński i Sławomir Kotylak już wtedy proponowali zamontować przy skrzyżowaniu sygnalizację świetlną. W miejskim budżecie nie było jednak pieniędzy na taką inwestycję.

Pomysł likwidacji zarekomendowała zielonogórska policja. Funkcjonariusze jednoznacznie określili, że pokonywanie przez pieszych dwóch dwupasmowych jezdni jest w tym miejscu niebezpieczne. Do wszystkiego przychylił się magistrat, który zapewniał o likwidacji w najbliższym czasie.

Były zapewnienia, a kiedy odpowiednie kroki?

Od decyzji władz Zielonej Góry mijało wiele czasu, ale na ulicy Sulechowskiej nie dokonywano żadnych zmian. Radny Jacek Budziński przypomniał o wszystkim m.in. na lipcowej sesji rady miasta. Wówczas prezydent poinformował, że trwa opracowywanie projektu.

Przełom w sprawie nastąpił w styczniu tego roku, kiedy radny J. Budziński ponownie zapytał w interpelacji o sytuację z likwidacją przejścia dla pieszych. - Realizację projektu, o którym mowa planuje się zrealizować w I półroczu 2020 r. - odpowiedzieli urzędnicy.

Notoryczne potrącenia

Na niebezpiecznym przejściu dla pieszych często dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. Ostatnie zdarzenie odnotowano tam 20 grudnia 2019 roku. Kierowca samochodu osobowego potrącił na pasach mężczyznę przechodzącego wraz z psem. Więcej informacji w artykule: "Potrącenie na Sulechowskiej w Zielonej Górze. "To niebezpieczne przejście (ZDJĘCIA)"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u