Okradł hospicjum w Żarach (FILM)

20 styczeń 2020
Okradł hospicjum w Żarach Hospicjum im. Brata Alberta w Żarach

We wtorek, 14 stycznia w godzinach wieczornych doszło do zuchwałej kradzieży skarbonki z korytarza hospicjum im. Brata Alberta w Żarach. Sprawca przestępstwa został utrwalony przez kamery monitoringu placówki.

Dochodziła godz. 19.15. Swój dyżur właśnie kończyła dzienna zmiana. Było zamieszanie. Część pielęgniarek opuszczała budynek, część zapoznawała się z sytuacją chorych i umierających pacjentów. Tę chwilę wykorzystał nieustalony dotychczas sprawca. Wchodząc na teren hospicjum doskonale wiedział, że filmują go umieszczone tu kamery. Szedł tak, aby jak najmniej nagrały. Na korytarz wchodził dwa razy. Za pierwszym razem ktoś go spłoszył. Wrócił jednak po kilku sekundach. Nie było łatwo odkręcić śrubę trzymającą skarbonę, dlatego przesunął sobie cały stół, by móc zrobić to w cieniu za filarem. Po kilkunastu sekundach skarbona była już w jego rekach. Uciekł zabierając ją ze sobą. 

Stefan Łyskawa, dyrektor hospicjum im. Brata Alberta w Żarach  poinformował, że w skarbonce mogło znajdować się około 500 zł. To była zbiórka na potrzeby podopiecznych hospicjum.

Policjanci apelują o pomoc do wszystkich osób, które mogę pomóc w ustaleniu sprawcy tej zuchwałej kradzieży. Wszelkie informacje mogące pomóc prosimy kierować bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Żarach przy ul. Legionistów 3, telefon: 68 476-33-11.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.