Okradł hospicjum w Żarach (FILM)

20 styczeń 2020
Okradł hospicjum w Żarach Hospicjum im. Brata Alberta w Żarach

We wtorek, 14 stycznia w godzinach wieczornych doszło do zuchwałej kradzieży skarbonki z korytarza hospicjum im. Brata Alberta w Żarach. Sprawca przestępstwa został utrwalony przez kamery monitoringu placówki.

Dochodziła godz. 19.15. Swój dyżur właśnie kończyła dzienna zmiana. Było zamieszanie. Część pielęgniarek opuszczała budynek, część zapoznawała się z sytuacją chorych i umierających pacjentów. Tę chwilę wykorzystał nieustalony dotychczas sprawca. Wchodząc na teren hospicjum doskonale wiedział, że filmują go umieszczone tu kamery. Szedł tak, aby jak najmniej nagrały. Na korytarz wchodził dwa razy. Za pierwszym razem ktoś go spłoszył. Wrócił jednak po kilku sekundach. Nie było łatwo odkręcić śrubę trzymającą skarbonę, dlatego przesunął sobie cały stół, by móc zrobić to w cieniu za filarem. Po kilkunastu sekundach skarbona była już w jego rekach. Uciekł zabierając ją ze sobą. 

Stefan Łyskawa, dyrektor hospicjum im. Brata Alberta w Żarach  poinformował, że w skarbonce mogło znajdować się około 500 zł. To była zbiórka na potrzeby podopiecznych hospicjum.

Policjanci apelują o pomoc do wszystkich osób, które mogę pomóc w ustaleniu sprawcy tej zuchwałej kradzieży. Wszelkie informacje mogące pomóc prosimy kierować bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Żarach przy ul. Legionistów 3, telefon: 68 476-33-11.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u