Osobówki zastawiają bramy OSP w Trzebiechowie. "Stoją po kilka godzin"

22 styczeń 2020
Autor: 
Osobówki zastawiają bramy OSP w Trzebiechowie Fot. OSP Trzebiechów

Strażacy bez zastanowienia wskazują, że podczas wyjazdów do akcji liczy się każda sekunda. Utrudnienie stanowią jednak kierowcy, którzy notorycznie zastawiają wyjazd ochotnikom z Trzebiechowa pod Sulechowem. - Stoją po kilka godzin - podkreślają.

Zastawianie wyjazdów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych jest nagminnym procederem w całej Polsce. Tym razem w środę, 22 stycznia, przed remizą strażaków w Trzebiechowie swój samochód również pozostawił jeden z kierowców.

Pojazd znacznie uniemożliwiłby strażakom ewentualny wyjazd do akcji. Należy podkreślić, że w czasie kiedy ochotnicy traciliby wiele czasu na wykręcanie samochodem gaśniczym o sporej długości, mogłoby dojść do jakiejś tragedii.

- Tym razem kierowca pozostawił swój samochód na około dwie godziny - informują strażacy z OSP Trzebiechów. Do niemalże identycznych sytuacji dochodzi jednak coraz częściej. Sprawa została zgłoszona na policję.

Parkingowy problem w Trzebiechowie

Zastawianie bram wyjazdowych strażaków-ochotników to skutek wprowadzonego niedawno zakazu wjazdu na teren pobliskiego pałacu. Kierowcy stawiają auta gdzie popadnie. - Znak przy bramie pałacu ma na celu poprawę bezpieczeństwa, natomiast czy zastawianie wyjazdu służby ratowniczej wpływa na jego poprawę? Zacznijmy myśleć logicznie - mówią druhowie.

Mieszkańcy Trzebiechowa chętnie wypowiadają się na temat problemu z miejscami parkingowymi w miejscowości. - Jest to bezmyślne, ale trzeba zauważyć, że w naszej Gminie ogólnie jest problem z parkowaniem samochodów - pisze Daniel Wiktorowicz, radny gminy. - Gmina i poczta nie mają parkingu. Lepiej obwiesić gminę kwiatami niż robić coś dla mieszkańców - dodaje pani Barbara.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u