Poważny wypadek na krajowej "27" pod Świdnicą. Są ranni (ZDJĘCIA)

23 styczeń 2020
Autor: 
Wypadek na krajowej "27" pod Świdnicą. Są ranni Redakcja

Groźny wypadek na drodze krajowej nr 27 koło Piasków. Zderzyło się pięć pojazdów. Trzy osoby są ranne. Droga jest całkowicie zablokowana.

To informacja z ostatniej chwili! Do wypadku doszło w czwartek, 23 stycznia, po godzinie 12:30. Na 49-kilometrze krajowej "27" na odcinku Świdnica - Nowogród Bobrzański czołowo zderzyły się trzy samochody. Siła zderzenia była bardzo mocna. Pojazdy zostały kompletnie roztrzaskane. Ponadto lekko uszkodzone zostały jeszcze dwie osobówki.

Na miejsce zadysponowano wiele zastępów straży pożarnej i zespołów pogotowia. Przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Trwa akcja ratunkowa. Dwie osoby są uwięzione w pojazdach. Strażacy próbują wykonać do nich dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Ratownicy medyczni opatrują pozostałych kierowców.

Droga krajowa nr 27 jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wyznaczyli objazd przez Świdnicę, Niwiska i Kaczenice. Trasa może być zablokowana nawet do godziny 19:00.

Godzina 13:00 - Ze wstępnych ustaleń wynika, że do lasu koło Piasków chciał skręcić kierowca czarnego auta. Jadący za nim Citroen ostro zahamował, lecz nie zdołał zrobić tego kierowca dostawczego Mercedesa. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod prawidłowo jadącą lawetę. W samochody wjechał jeszcze osobowy Nissan. Dodatkowo nieznacznie uszkodzony został osobowy Volkswagen.

Godzina 13:15 - Łącznie do szpitali w Zielonej Górze i Żarach przetransportowano trzy osoby. Kierowca lawety oraz busa, którzy byli uwięzieni w pojazdach, mieli doznać między innymi urazów kończyn dolnych. Jednego z nich do lecznicy przetransportowała załoga śmigłowca HEMS. Poszkodowana została też pasażerka Nissana.

Godzina 20:00 - Droga odblokowana, ruch wraca do normy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u