Bohaterski strażak nagrodzony przez prezydenta Gorzowa. "To akt wyjątkowej odwagi"

07 luty 2020
Autor: 
Bohaterski strażak nagrodzony przez prezydenta Gorzowa Fot. Łukasz Kulczyński/UM Gorzów

Na widok pożaru ruszył z pomocą i ocalił życie 85-letniej kobiecie. Bartosz Habas, ochotnik z Santocka, spotkał się i został nagrodzony przez Jacka Wójcickiego, prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego.

Płonący dom, a w środku starsza kobieta leżąca na ziemi. Na ratunek przybył Bartosz Habas, który nie zastanawiając się, natychmiast ewakuował właścicielkę domu jeszcze przed przyjazdem zastępów gaśniczych.

Wszystko mogło zakończyć się tragedią. Warunki pożarowe wewnątrz budynku były takie, że o życiu 85-latki decydowały już sekundy. Sam strażak w rozmowie z NewsLubuski.pl wykazał się niezwykłą skromnością. - Nie czuję się bohaterem. Robiłem to, co do mnie należy - podsumował.

Prezydent Gorzowa nagrodził ochotnika

W piątek, 7 lutego, ze strażakiem spotkał się prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki. - Pomoc w potrzebie nie jest dla niego sytuacją wyjątkową, bo jest on strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Santocku. Ale to, co zrobił ostatnio to sytuacja wyjątkowa, bo nie był na służbie, nie był w strażackim ekwipunku – powiedział prezydent.

Jacek Wójcicki wręczył ochotnikowi nowy hełm strażacki renomowanej firmy Rosenbauer. - To co zrobił pan Bartosz to akt wyjątkowej odwagi - podkreślił.

Film z akcji strażaka:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u