Kierowcy zastawiają wyjazd OSP. Wójt: nigdy nie było takich przypadków (ZDJĘCIA)

19 luty 2020
Autor: 
Kierowcy zastawiają wyjazd OSP Trzebiechów

Nie pierwszy raz strażacy z OSP Trzebiechów mają spory problem. Kierowcy zrobili sobie parking tuż przed bramami wjazdowymi do remizy. Co się stanie, kiedy ktoś będzie potrzebował pomocy? Gmina rozkłada ręce.

O parkingowym problemie w Trzebiechowie informowaliśmy już miesiąc temu. Od tego czasu niemalże dzień w dzień pod bramami Ochotniczej Straży Pożarnej stają samochody. Niektórzy parkują tylko na kilka minut, ale zdarza się, że pojazdy są zostawiane nawet na kilka godzin.

Ochotnicy cały czas informują o problemie na swoim profilu w mediach społecznościowych. Efektów niestety nie widać. - Czy naprawdę musi dojść do jakiejś tragedii, żeby ludzie zrozumieli jakie znaczenie ma jak najszybszy dojazd służb ratowniczych - komentują strażacy.

Policja? A może taranowanie aut?

Samochód ratowniczy może staranować pojazdy blokujące drogę tylko w uzasadnionych przypadkach. Strażacy wolą jednak nie ryzykować.

Druhowie OSP w Trzebiechowie często zgłaszali kierowców na policję. Interwencji było kilka, ale problem nieustannie się powtarza.

Wójt: proszę nie dawać wiary w to, co piszą strażacy

Z parkingową sprawą zwróciliśmy się do Izabelli Staszak, wójta gminy Trzebiechów. - Pracuje od 1 grudnia 2014. Nigdy nie było takich przypadków. Mam okno skierowane na OSP. Proszę nie dawać wiary w to, co piszą strażacy - komentuje krótko.

Zdaniem ochotników problem pojawił się od postawienia zakazu wjazdu na teren pobliskiego pałacu. - Wcześniej nas nie zastawiano. Od kiedy jest znak to mamy zdjęcia siedmiu pojazdów. Pytanie ilu nie mamy, a mogliśmy mieć - mówią strażacy OSP Trzebiechów.

Zdenerwowani druhowie będą próbowali walczyć z kierowcami. Wkrótce na obu bramach wyjazdowych zawisną zakazy postoju oraz różne zdania dające do myślenia.

Problem w całej miejscowości

Mieszkańcy wsi podkreślają, że ludzie parkują samochody gdzie popadnie. - Pani Wójt stawia wszędzie zakazy parkowania czy postoju, a zwłaszcza pod szkołą - pisze pani Daria. - W naszej Gminie ogólnie jest problem z parkowaniem samochodów - dodaje Daniel Wiktorowicz, radny gminy.

Przeczytaj też: Potrącili i przejechali policjantów koło Sulechowa. Trwa poszukiwanie sprawców

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u