Defibrylatory AED dla lubuskiej policji. To pierwsza akcja w Polsce (ZDJĘCIA)

21 luty 2020
Autor: 
Defibrylatory AED dla lubuskiej policji Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Do wszystkich komend policji w Lubuskiem trafiły nowoczesne defibrylatory AED. To pierwsza taka akcja w Polsce. Urządzenia ratujące życie mają służyć mieszkańcom i funkcjonariuszom w sytuacjach zatrzymania krążenia.

W wielu miastach w Polsce powoli wprowadza się systemy szybkiego dostępu do defibrylatorów. Niewątpliwie jednym z takich miast jest Zielona Góra, gdzie AED znajdziemy w prawie każdym miejscu publicznym oraz autobusach MZK.

Wczesne użycie defibrylatora znacznie przyczynia się do uratowania życia poszkodowanego. Doskonale wiedzą o tym policjanci z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubuskiego. Podinsp. Sławomir Kostiuszko oraz mł. asp. Przemysław Matczak wystąpili z wnioskiem do Funduszu Prewencyjnego PZU o zaopatrzenie w ten sprzęt.

Urządzenia trafiły do wszystkich lubuskich komend

Łącznie zakupiono 14 defibrylatorów AED renomowanej firmy, która często zaopatruje naziemne i lotnicze zespoły pogotowia. Całość opiewa na kwotę 80 tysięcy złotych. Urządzenia będą znajdowały się w miejscach ogólnodostępnych podobnie jak alkomaty AlcoBlow.

- To pierwsza taka sytuacja w Polsce, gdzie każda jednostka będzie posiadać defibrylatory. Bądźmy dumni z faktu, że w razie potrzeby posiadamy już taki sprzęt, który może uratować to co dla wszystkich jest najważniejsze, ludzkie życie - mówił podinsp. Sławomir Kostiuszko z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

"Rolą policji jest nie tylko ściganie przestępców"

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak podziękowała inicjatorom tego przedsięwzięcia. - Rolą policji jest nie tylko ściganie przestępców, ale także szybka reakcja na sytuacje związane z ratowaniem życia. Codziennie spotykamy się z takimi zdarzeniami, gdzie liczy się każda sekunda - podkreślała.

Przeczytaj też: Strażacy z Gorzowa zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 3 promile alkoholuRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u