Pożar lokomotywy koło Torzymia. Ogień pojawił się w trakcie jazdy (ZDJĘCIA)

21 luty 2020
Pożar lokomotywy koło Torzymia Fot. KP PSP Sulęcin

Maszynista zauważył pożar w trakcie jazdy. Skład zatrzymał się na wysokości kolonii Drzewce (gmina Torzym). Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowe popołudnie, 20 lutego. Około godziny 15:30 do dyżurnego sulęcińskich strażaków wpłynęła formatka informująca o pożarze lokomotywy towarowej. Elektrowóz ciągnący wagony wypełnione rudą żelaza zatrzymał się pod Torzymiem.

Do akcji zadysponowano zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie. Ponadto zaalarmowano pobliskich ochotników z Torzymia i Gądkowa Wielkiego.

Wewnątrz lokomotywy panowało duże zadymienie. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne sprawnie powstrzymali rozwój pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych.

Przeczytaj też: Defibrylatory AED dla lubuskiej policji. To pierwsza akcja w Polsce (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u