Zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa

16 marzec 2020
Zwierzęta domowe nie przenoszą koronawirusa Pixabay

Do schronisk w całej Polsce zgłaszają się ludzie, którzy chcą oddać swoje zwierzęta domowe w obawie, że mogą one roznosić koronawirusa.

Niektórzy właściciele czworonogów zaczęli porzucać zwierzęta domowe. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że nie ma żadnych dowodów na to, aby SARS-CoV-2 był przenoszony przez zwierzęta domowe (jak psy i koty). Nie ma zatem możliwości, by człowiek mógł zarazić się np. od psa.

WHO apeluje, aby zachować szczególną higienę i po kontakcie z pupilem dokładnie myć dłonie, szczególnie kiedy wracamy z psem ze spaceru. Chroni to nas przed innymi bakteriami w rodzaju E. Coli albo Salmonella, które mogą się na nas przedostać.

Nie zostawiajcie swoich pupili w tych trudnych chwilach. Jeżeli boicie się wyjść na spacer ze swoim psiakiem poproście o pomoc kogoś kto z nim pospaceruje. Takie osoby można znaleźć chociażby na mediach społecznościowych, np. Widzialna Ręka - Zielona Góra.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.