Pomoc na wagę życia. Ratownicy SOR proszą o wsparcie

17 marzec 2020
Autor: 
Pomoc na wagę życia. Ratownicy SOR proszą o wsparcie Redakcja

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na zakupu masek z filtrami FFP3 oraz sprzętu niezbędnego do walki z wirusem dla personelu pracującego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Zielonej Górze.

Sprzęt jest dostępny, niestety od pewnego czasu bardzo drogi. Dlatego liczy się każda złotówka. Każda pomoc jest na wagę życia. 

SORzaki, jak mówią o sobie ratownicy medyczni z zielonogórskiego SORu, bardzo często są narażeni na bezpośredni kontakt z osobami u których podejrzewany jest koronawirus. To własnie w naszym województwie wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Dziś (17.03, godz. 10.30) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 28 przypadkach zakażenia. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków od początku epidemii w Polsce wzrosła do 205. Zmarła piąta osoba.

- Ochrona zdrowia oraz szpital robią wszystko, co mogą, lecz sprzęt jednorazowy szybko się kończy i prawdopodobnie może go zabraknąć - mówi Marcin Babulewicz, organizator zbiórki i ratownik medyczny zielonogórskiego SORu. 

W sieci pojawia się wiele akcji wspierających pracowników służby zdrowia - restauracje oferują obiady, ratownicy przepuszczani są w kolejkach. Pomóżmy SORzakom w walce z koronawirusem. Akcja jest prosta, wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na konto podane na zrzutka.pl. MASECZKA DLA SORZAKA to sposób by podziękować służbom medycznym – ludziom, którzy codziennie walczą z epidemią w pierwszej linii narażając swoje życie i życie swoich bliskich.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u