Rząd wprowadza kolejne, nowe ograniczenia w walce z koronawirusem!

31 marzec 2020
Autor: 
Rząd wprowadza kolejne, nowe ograniczenia w walce z koronawirusem! KPRM/Krystian Maj

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. 

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś na konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o nowych ograniczeniach w walce z koronawirusem w Polsce. - Musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć tego najgorszego scenariusza, nie możemy sobie pozwolić na rozprężenie. W wyniku analiz i badań podjęliśmy kolejne decyzje dot. następnych obostrzeń. - mówi Premier Mateusz Morawiecki.

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem:

 • Wymóg 2 metrów odległości między osobami w przestrzeni publicznej (nie dotyczy osób niesamodzielnych w tym dzieci do 13. roku życia).
 • Ograniczenie dostępu do parków, bulwarów, promenad i zieleńców. Wyłączenie z ruchu tzw. rowerów miejskich.
 • Wielkopowierzchniowe sklepy budowlane zamknięte w weekendy.
 • Wprowadzenie godzin w sklepach oraz aptekach dla seniora (10-12)
 • Limity dla sklepów, maksymalnie 3 osoby na punkt kasowy.
 • Limit osób na poczcie, maksymalnie 2 osoby na okienko pocztowe. 
 • Zmiany na bazarach i targowiskach, w obrębie stoiska maksymalnie 3 osoby kupujące.
 • Rozszerzona formuła kwarantanny.
 • Odłożenie w czasie zabiegów rehabilitacyjnych.
 • Dzieci oraz młodzież do 18. roku życia tylko pod opieką poza domem tylko pod opieką dorosłego.
 • Zamknięcie salonów urody (zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony piercingu i tatuażu).
 • Ograniczenie działalności hoteli oraz miejsc noclegowych. (Goście, którzy przebywają w tych obiektach muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia 2020 roku)

Osoby, które będą od dzisiaj poddane kwarantannie, albo poddają się izolacji całkowitej, również od całej rodziny, albo wszyscy domownicy muszą przejść kwarantannę razem z nimi. - dodaje Morawiecki.

- Musimy przestrzegać tych rygorów, które wprowadzamy. Przy dalszym łamaniu zasad może pojawić się kara ograniczenia wolności. Jeśli nie przestrzegamy tych zasad to możemy nieświadomie zarazić drugą osobę. - apeluje Premier.

Obecnie codziennie mamy 200-250 nowych zakażeń. Wszystkie modele dotyczące przebiegu epidemii mówią o podwajaniu co kilka dni tych przyrostów. Musimy ograniczyć nasze kontakty, żeby ograniczyć przyrosty, ale nie o 50 proc. tylko o 80-90 proc. - mówi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.


Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy bezpłatny system powiadamiania działający na platformie messenger dot. koronawirusa w Polsce. Kliknij tutaj, aby się zapisać!


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u