Tysiące maseczek z Zakładu Karnego w Krzywańcu dla szpitala i strażaków (ZDJĘCIA)

22 kwiecień 2020
Autor: 
Tysiące maseczek z Zakładu Karnego w Krzywańcu dla szpitala i strażaków Fot. kpt. Ewa Igiel

30 osadzonych w Zakładzie Karnym w Krzywańcu przez kilka godzin dziennie szyje maseczki i kombinezony ochronne. Kolejne partie trafiły już do zielonogórskiego szpitala oraz strażaków-ochotników z Kożuchowa.

Produkcja maseczek ochronnych ruszyła 7 kwietnia. W akcję zaangażowanych jest 30 skazanych, 29 kobiet i jeden mężczyzna. Do dyspozycji mają dziesięć maszyn.

- Praca odbywa się zespołowo i została podzielona na dwie zmiany. Doświadczone krawcowe szyją maseczki, natomiast osoby mające mniejsze doświadczenie wykrawają formy z materiału i przygotowują go do zszycia. Dwa stanowiska zajmują się naprzemiennie szyciem maseczek i kombinezonów ochronnych - informuje kpt. Ewa Igiel starszy wychowawca działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Krzywańcu.

Kolejne partie maseczek trafiły do szpitala i strażaków

W poniedziałek, 20 kwietnia, do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiło 5100 maseczek, w tym 100 przeznaczonych dla oddziału dziecięcego. Wcześniej Zakład Karny przekazał do lecznicy jeszcze 2000 sztuk. Maseczki wykorzystywane są w codziennej pracy przez personel medyczny.

Pomoc dotarła również dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożuchowie. Jednostka penitencjarna przekazała na ręce ochotników 40 kombinezonów ochronnych i 700 maseczek. - Jak informuje prezes OSP, kombinezony zostaną przekazane do szpitala w Nowej Soli, który na co dzień potrzebuje ich swoich działaniach - dodaje kpt. Igiel.

Akcja "ZA MUREM"

Osadzeni szyją środki ochronne w ramach programu resocjalizacyjnego. - To program sprzyjający readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności. Głównym celem programu są m.in. oddziaływania mające na celu wzbudzenie w uczestnikach empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka - podkreśla kpt. Ewa Igiel.

Zakład Karny zapewnia, że to nie koniec działań. W przyszłym tygodniu planuje się przekazać kolejną partię maseczek dla szpitala, jak również odzież ochronną dla straży pożarnej.

Przeczytaj też: Pożar domu koło Krosna Odrzańskiego. Rodzina straciła dach nad głową (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u