Strażacy z Trzebiechowa wzięli sprawy w swoje ręce. Szyją i rozdają maseczki (ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2020
Autor: 
Strażacy z Trzebiechowa wzięli sprawy w swoje ręce. Szyją i rozdają maseczki Fot. OSP Trzebiechów

Ochotnicy z Trzebiechowa pod Sulechowem nie zwalniają tempa. By każdy mieszkaniec był odpowiednio zabezpieczony, zorganizowali akcję rozdawania maseczek ochronnych. To jednak nie koniec.

W dobie epidemii koronawirusa wiele miast i gmin z całej Polski na przeróżne sposoby próbuje dotrzeć do mieszkańców z maseczkami. Co prawda nie uchronią nas przed zakażeniem, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy ich używać. Wielu z nas przechodzi chorobę bezobjawowo, a maseczka zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Sprawę wzięli w swoje ręce, i to dosłownie, m.in. strażacy z OSP Trzebiechów koło Sulechowa. Ochotnicy nie dość, że w ramach akcji "Pomoc Seniorom Lubuskim" docierają do osób potrzebujących powyżej 65 roku życia z artykułami spożywczymi to jeszcze samodzielnie szyją i rozdają maseczki ochronne.

Próbują dotrzeć do każdego

W pierwszej kolejności maseczki trafiły do seniorów. W sobotę, 25 kwietnia, mógł zgłosić się po nie już każdy. - Nie doradzamy o szalikach lub apaszkach tylko wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. Maseczki rozdajemy bezpłatnie pod remizą oraz Trzebiechowskim Ośrodkiem Kultury - mówi Paweł Urbański, naczelnik OSP.

Przeczytaj też: "Odmrażanie" sportu w Polsce. W czerwcu rusza żużlowa PGE Ekstraliga

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u