"Odmrażanie" sportu w Polsce. W czerwcu rusza żużlowa PGE Ekstraliga

25 kwiecień 2020
Autor: 
"Odmrażanie" sportu w Polsce. W czerwcu rusza żużlowa PGE Ekstraliga Redakcja

Premier RP Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania polskiego sportu. Rząd wyraził zgodę, by 12 czerwca wystartowała żużlowa PGE Ekstraliga. Niestety na początku bez udziału publiczności.

Premier wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk na specjalnej konferencji prasowej, przedstawili nowe informacje związane z "odmrażaniem" sportu w Polsce. Najważniejsza informacja dla kibiców czarnego sportu jest jedna: rząd dał zielone światło na powrót PGE Ekstraligi.

Najlepsza żużlowa liga świata zainauguruje rozgrywki 12 czerwca. Jednak co ważne, pierwsze mecze odbędą się bez udziału kibiców. Jak poinformowała minister sportu, od 8 maja żużlowcy będą przechodzić 14-dniową kwarantannę. Następnie zawodnicy będą mieli możliwość treningów.

Pierwsze spotkania

Harmonogram i specyfikację działań wyznacza PZM i Ekstraliga Żużlowa. Sezon ma rozpocząć się od kolejki, która była zaplanowana w kalendarzu spotkań jako druga. Możliwe jednak, że PGE Ekstraliga zdecyduje się jeszcze na zmiany.

Jeśli tak się stanie to lubuskie drużyny żużlowe pierwszy raz wyjadą 14 czerwca. Falubaz Zielona Góra podejmie na swoim torze Eltrox Włókniarz Częstochowa, natomiast zawodnicy Moje Bermudy Stal Gorzów udadzą się do Lublina na spotkanie z miejscowym Speed Car Motor.

Przeczytaj też: Zielonogórscy strażacy sami produkują płyn do dezynfekcji (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u