#StrażacyMedykom: Jednostki OSP spod Gorzowa przekazały dary dla szpitala (ZDJĘCIA)

09 maj 2020
Autor: 
#StrażacyMedykom: Jednostki OSP spod Gorzowa przekazały dary dla szpitala Fot. Mariusz Kulesza/Liderzy Gorzowa

Mnóstwo butelek wody, żywność, papierowe ręczniki, maseczki ochronne i wiele innych darów przywieźli strażacy-ochotnicy do szpitala zakaźnego w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji #StrażacyMedykom.

Dziewięć jednostek OSP z terenu powiatu gorzowskiego przez ponad dwa tygodnie zbierało dary dla gorzowskiego szpitala. Przed każdą z remiz wyznaczono specjalne miejsca, do których mieszkańcy mogli bezpiecznie i bezkontaktowo składać rzeczy dla medyków.

- Duży odzew ze strony naszych darczyńców, każdego dnia budował w nas wiarę w bezinteresowną pomoc i wywoływał uśmiech na naszej twarzy. Teraz wszelkie dary zostały przekazane w szpitalu, by nasi medycy mogli z nich skorzystać - mówi Dagmara Traczyk, koordynatorka akcji.

Busy załadowane darami po sufit

W piątek, 8 maja, strażacy przyjechali z podarunkami do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dwa busy były całkowicie załadowane najpotrzebniejszymi przedmiotami.

- Przede wszystkim zbieraliśmy rękawiczki, kombinezony oraz maseczki ochronne. Ludzie przywozili także środki czystości czy napoje. Każdy datek był na wagę złota - informuje Wojciech Husak z OSP Gralewo.

Akcją koordynowało grono Liderów Rozwoju Ratownictwa. To grupa strażaków, która powstała w celu wspólnego doskonalenia swoich umiejętności. - Dziękujemy! To słowo dziś znaczy tak mało, a jednoczenie tak dużo. Wdzięczność osób, które codziennie ratują życie i zdrowie jest najlepszym podziękowaniem - podkreśla D. Traczyk.

Przeczytaj też: Wędrzyn: Podcinał drzewo w lesie. Pień zmiażdżył mu nogę. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u