Promy znowu zacumowane ... (ZDJĘCIA)

30 czerwiec 2016
Autor: 

Pomorsko, Brody i Milsko to przeprawy promowe, które zamiast przeprawiać stoją zacumowane w porcie. Przyczyna? Niska Odra.

Od kilku dni trzy z czterech przepraw promowych w naszym województwie stoi zacumowana. Pomorsko, Brody i Milsko, podobnie jak rok temu, nie mogą przeprawiać mieszkańców i turystów. Odra jest za niska. Działa tylko przeprawa w Połęcku.

To powtórka z ubiegłego roku.

Stan Odry na 30.06 wynosi 122 cm w Nowej Soli i Cigacicach, w Nietkowie 132 cm. Pomimo padających deszczy woda wciąż spada. Trudno powiedzieć, kiedy promy ruszą ponownie. Mieszkańcy muszą nadrabiać ponad 15 km aby dojechać np. z Pomorska do Zielonej Góry.

Od 28.06 swoje rejsy zawiesiła również Laguna - statek rejsowy Stowarzyszenia Odra dla turystów.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Aukcja sztuki współczesnej i otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych (FILM)

  Aukcja sztuki współczesnej i otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych (FILM)

  Zespół Pałacowo-Parkowy w Brodach to miejsce wyjątkowe. Można tutaj odpocząć ale i uczestniczyć w spotkaniach. W minioną sobotę odbyła się aukcja sztuki współczesnej i otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych.

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

 • Wysoki poziom wody w Odrze w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia III stopnia! (ZDJĘCIA)

  Wysoki poziom wody w Odrze w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia III stopnia! (ZDJĘCIA)

  Na rzece Odra w województwie lubuskim występuje tendencja wzrostowa stanów wody z przekroczeniem stanów alarmowych! IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia.

 • Będzie most w Pomorsku!

  Będzie most w Pomorsku!

  Dzięki zabiegom marszałek Elżbiety Anny Polak oraz działaniom samorządu województwa jest pozytywna decyzja dot. budowy mostu przez Odrę w Pomorsku. – To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy na tę przeprawę czekają. Zabiegamy także o budowę kolejnych mostów: w Połęcku, Gościmcu, a także w Kostrzynie nad Odrą i Krośnie Odrzańskim. Trwają także prace związane z budową mostu w Milsku – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

 • Czy budowa mostu w Pomorsku jest zagrożona? J. Materna mówił o rezygnacji z inwestycji (ZDJĘCIA)

  Czy budowa mostu w Pomorsku jest zagrożona? J. Materna mówił o rezygnacji z inwestycji (ZDJĘCIA)

  Poseł Jerzy Materna z PiS poinformował o wycofaniu się Urzędu Marszałkowskiego z budowy mostu na Odrze w Pomorsku. Informacje sprostował wicemarszałek Marcin Jabłoński. - Niefortunne sformułowanie, wybryk wyborczy spowodował niepotrzebne niepokoje mieszkańców i samorządowców - podkreśla.

 • Problemy z budową mostu w Milsku i drogi nr 282. Powód? Protesty mieszkańców gminy Zabór

  Problemy z budową mostu w Milsku i drogi nr 282. Powód? Protesty mieszkańców gminy Zabór

  To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Most w Milsku miał być gotowy już w 2021 roku, ale prace ciągle się przedłużają. Wraz z przeprawą budowany miał być nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 282, lecz spotkał się z protestami mieszkańców i grupy radnych z gminy Zabór.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u