"Bitwa o wozy". MSWiA rozda wozy strażackie za najlepszą frekwencję w wyborach

20 czerwiec 2020
Autor: 
"Bitwa o wozy". MSWiA rozda wozy strażackie za najlepszą frekwencję w wyborach Redakcja/archiwum

Akcja "Bitwa o wozy". Szesnaście jednostek OSP z całej Polski za darmo otrzyma samochód gaśniczy. Nowy pojazd trafi do gminy do 20 tysięcy mieszkańców, której frekwencja w wyborach prezydenckich będzie największa w województwie.

MSWiA ruszyło z nową akcją profrekwencyjną. Zgodnie z planem ministerstwa, każda gmina do 20 tys. mieszkańców w województwie, która będzie miała najwyższą frekwencję w niedzielnych wyborach prezydenckich, otrzyma średni samochód gaśniczy o wartości około 800 tysięcy złotych. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po przeanalizowaniu opinii wójta lub burmistrza.

- Zachęcamy społeczności lokalne do aktywizacji. Do pokazania, że ich głos jest ważny. Bądźcie aktywni, zdobądźcie dla swojej społeczności lokalnej samochód gaśniczy - podkreśla wiceminister Maciej Wąsik.

Dzisiaj w województwie lubuskim działa około 350 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Blisko połowa z nich została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stowarzyszenia zrzeszają ponad 10 tysięcy czynnych członków.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Pasażerka spadła z motocykla i wpadła pod ciężarówkę

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u