Andrzej Duda w Nowej Soli. Były wyzwiska i przepychanki (ZDJĘCIA)

03 lipiec 2020
Autor: 
Andrzej Duda w Nowej Soli. Były wyzwiska i przepychanki Redakcja

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził województwo lubuskie. Ostatnim celem podróży była Nowa Sól. Między zwolennikami i przeciwnikami głowy państwa doszło do przepychanek.

Prezydent pojawił się w Nowej Soli w czwartkowy wieczór, 2 lipca, po godzinie 20:00. Andrzej Duda przyjechał na plac przed kościołem św. Antoniego. Wcześniej odwiedził Sulęcin.

Jeszcze przed przyjazdem prezydenta na miejscu zgromadziło się wiele osób. Byli to zwolennicy, jak i przeciwnicy głowy państwa. Ci ostatni zjechali także z Zielonej Góry. Obecni byli np. przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

Śmiało można stwierdzić, że na placu aż wrzało. Między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta doszło do przepychanek. W ruch poszły także wyzwiska. Często było słychać m.in. "Wyp***dalaj". Nie brakowało też słów "marionetka" oraz "do debaty".

A. Duda krytykował Rafała Trzaskowskiego

- Jak mu pękła rura, to musiał wojsko na końcu wzywać, bo sam sobie nie potrafił poradzić z pękniętą rurą i rząd musiał mu pomagać pękniętą rurę naprawić w najbogatszym mieście w Polsce - mówił prezydent RP.

Zdaniem Andrzeja Dudy za czasów PO-PSL pozwalano okradać państwo przez VAT, natomiast Prawo i Sprawiedliwość zwróciło się ku człowieka i jego sprawy.

Ostre słowa w stronę Wadima Tyszkiewicza

Na wizytę prezydenta w Nowej Soli przybył też senator Wadim Tyszkiewicz, który był wieloletnim prezydentem Nowej Soli. Przedstawiciel opozycji znany jest z ostrego oceniania rządów PiS. Również w jego stronę posypały się wyzwiska ze strony zwolenników głowy państwa. Nieznana osoba wyrwała mu nawet telefon, którym nagrywał wypowiedzi Dudy.

Przeczytaj też: Wypadek dwóch ciężarówek na trasie S3 koło Gorzowa. Droga do Szczecina zablokowana (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u