"Bitwa o wozy" dla OSP w Lubuskiem. Wygrała gmina Świdnica i Kłodawa

13 lipiec 2020
Autor: 
"Bitwa o wozy" dla OSP w Lubuskiem. Wygrała gmina Świdnica i Kłodawa Redakcja

Środki na zakup samochodu gaśniczego w ramach rządowej akcji "Bitwa o wozy" powinny trafić do gminy Świdnica i Kłodawa. To właśnie w tych gminach frekwencja w wyborach prezydenckich 2020 była najwyższa i wyniosła kolejno 72,17 i 73,22 procent.

Zgodnie z planem MSWiA w bitwie brała udział każda gmina do 20 tysięcy mieszkańców. Ta, która miała największą frekwencję na terenie dawnego województwa (w Lubuskiem zielonogórskie i gorzowskie), powinna otrzymać środki na sfinansowanie zakupu średniego samochodu gaśniczego o wartości około 800 tys. złotych.

I tak w województwie lubuskim promesy na zakup samochodów powinny trafić do gminy Świdnica w powiecie zielonogórskim (72,17%). Drugą z gmin jest Kłodawa (73,22%) z powiatu gorzowskiego.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, nowe samochody zasilą OSP Koźla (gmina Świdnica) i OSP Kłodawa. Obie jednostki wpisane są w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Z dużej frekwencji cieszy się Krzysztof Stefański, wójt Świdnicy. - Dzięki mieszkańcom gmina Świdnica okazała się bezkonkurencyjna w "Bitwie o wozy". Udowodniliśmy, że wóz strażacki należy się właśnie nam! Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali na frekwencję. To naprawdę wysoki wynik - podkreśla.

Przeczytaj też: Wypadek na trasie S3 koło Zielonej Góry. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u