Zielona Góra: 1259 wyjazdów do pacjentów. Jak działały karetki w czerwcu?

15 lipiec 2020
Autor: 
Zielona Góra: 1259 wyjazdów do pacjentów. Jak działały karetki w czerwcu? Redakcja

Dwa specjalistyczne i cztery podstawowe zespoły pogotowia mają pod opieką ponad 150 tysięcy ludzi. Jak w czerwcu działało pogotowie w Zielonej Górze? Karetki wyjeżdżały przeciętnie 38 razy na dobę.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze posiada sześć zakontraktowanych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Dwa specjalistyczne, czyli z lekarzem systemu oraz cztery podstawowe z ratownikami medycznymi. Jedna z tych ostatnich stacjonuje na co dzień w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Tylko w czerwcu zespoły pogotowia udzieliły pomocy łącznie 1259 pacjentom. Karetki wyjeżdżały przeciętnie 38 razy na dobę. W tym celu ambulanse przejechały 24 073 kilometrów, podczas których zużyły około 3524 litrów paliwa.

Statystyki uzmysławiają skalę działań ratowników medycznych. Niestety około połowę wezwań cały czas stanowią niepotrzebne interwencje. Zespoły, które mają służyć reagowaniu w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, notorycznie stają się lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub zabezpieczają nocne zabawy pijanych osób.

Przeczytaj też: Instalacja fotowoltaiczna a pożar. Strażacy z Zielonej Góry doskonalą umiejętności (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u