Zielona Góra walczy z upałem. Działają kurtyny wodne, polewane są drogi

21 sierpień 2020
Zielona Góra walczy z upałem. Działają kurtyny wodne, polewane są drogi Redakcja

Żar leje się z nieba, temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza. Jak Zielona Góra radzi sobie z upałem?

Upalny piątek w województwie lubuskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia przed upałem. Temperatury maksymalne mogą przekroczyć nawet 32 stopnie Celsjusza. W Zielonej Górze rozstawione są kurtyny wodne a specjalna polewaczka jeździ po ulicach miasta. Miasto jest również przyjazne zwierzakom, dla których rozstawiono poidła.

Od kilku lat w wielu miejscach Zielonej Góry pojawiają się kurtyny wodne niosące ochłodę w upalne dni. Mieszkańcy chętnie korzystają z tych urządzeń, aby choć na chwilę odetchnąć od gorąca. Mimo pandemii koronawirusa i wielu obostrzeń, a także przeciwwskazań do uruchamiania kurtyn magistrat podjął decyzję o ich uruchomieniu - i słusznie!

Miasto nie zapomniało także o zwierzętach. W kilku miejscach Zielonej Góry stoją specjalne poidła dla psów, kotów, a także innych spragnionych zwierzaków. Ograniczono wycinkę trawników, dzięki czemu jest większa wilgotność. Niestety przez to mamy też sporo komarów. Dziś na ulice wyjechała specjalna polewaczka, która schładzała nagrzany asfalt. Nie jest to częsta praktyk ze względu na oszczędzanie wody.

Co o sposobach walki z upałem sądzą mieszkańcy? - Kurtyny wodne to fajna atrakcja, można się ochłodzić. Świetna inicjatywa ze strony miasta! - mówi Pan Marek. Zielonogórzanie tłumnie oblegają lodziarnie na deptaku. - Piję dużo wody i jem lody. To pomaga w tak upalny dzień. - dodaj Pani Monika. 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u