Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik wraca na stanowisko. "Dziękuję tym, którzy próbowali podstawić nogę"

21 sierpień 2020
Autor: 
Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik wraca na stanowisko Fot. UM Szprotawa

Po 10 miesiącach przerwy Mirosław Gąsik wraca do ratusza w Szprotawie. Sąd prawomocnie uchylił zakaz pełnienia przez niego obowiązków burmistrza. Wcześniej trafił do aresztu z powodu korupcyjnych zarzutów.

Agenci CBA zatrzymali burmistrza Szprotawy pod koniec października 2019 roku. Mirosław Gąsik został wyprowadzony z ratusza w kajdankach. Niemalże w tym samym czasie na gorącym uczynku zatrzymali też miejscowego księdza. Ten przyjął 500 tysięcy złotych łapówki.

Mirosław Gąsik po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu trafił do aresztu. Za kratkami przesiedział dziewięć miesięcy. Wyszedł na wolność z uwagi na kaucję w wysokości 100 tysięcy złotych wpłaconą przez członków rodziny.

Powrót na stanowisko burmistrza

Sąd Rejonowy w Żaganiu cały czas utrzymywał zakaz pełnienia obowiązków burmistrza. Przez pewien okres miastem nie rządził nikt. Na początku sierpnia nominację tymczasową z rąk premiera Mateusza Morawieckiego odebrała Ewa Gancarz.

Po ostatniej rozprawie nastąpił jednak przełom. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze prawomocnie uchylił zakaz. Tym sposobem Gąsik automatycznie wrócił na fotel burmistrza. W czwartek, 20 sierpnia, został przywitany m.in. przez mieszkańców, radnych oraz wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna w towarzystwie Burmistrz Małomic Małgorzaty Sendeckiej i Starosty Żagańskiego Henryka Janowicza.

- Dziękuję ludziom, którzy mnie przewrócili. Dzięki nim poznałem tych najpiękniejszych, którzy próbowali mnie podnieść. Dziękuję tym, którzy próbowali podstawić mi nogę. Dzięki temu mój sukces będzie smakował jeszcze lepiej. Dziękuję tym, którzy próbowali odebrać nadzieję. Bo pokazali, że jest nieśmiertelna! - napisał Mirosław Gąsik w mediach społecznościowych.

Przeczytaj też: Zgłosiła pożar mieszkania i wołała o pomoc. Zamknęła drzwi przed nosem strażaków z Gorzowa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.