Kolejny remont w Zielonej Górze. Za tydzień ruszają roboty na ulicy Zjednoczenia (MAPA)

10 wrzesień 2020
Autor: 
Kolejny remont w Zielonej Górze. Za tydzień ruszają roboty na ulicy Zjednoczenia Redakcja

W przyszły czwartek rozpocznie się remont ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Inwestycja jest warta ponad 4,3 mln złotych. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

To kolejny remont w Zielonej Górze. Wcześniej prace rozpoczęły się na ul. Energetyków. Teraz roboty drogowe obejmą ul. Zjednoczenia na odcinku od skrzyżowania z ulicą Herberta do zjazdu do serwisu ogumienia samochodowego w pobliżu wiaduktu. Prace ruszą już w przyszły czwartek, 17 września.

Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni, zatok autobusowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zjazdów. Przebudowana zostanie też sygnalizacja świetlna wraz z oświetleniem drogowym. Ponadto w ramach prac zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz prawoskręt w ul. Działkową.

Spore utrudnienia w ruchu

- Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na całym odcinku zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy na jezdni prawej. Po wykonaniu większości prac na jezdni lewej, w kolejnym etapie z ruchu zostanie wyłączona jezdnia prawa - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zielona Góra.

Wykonawca, czyli firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego, ma czas na wykonanie prac do 18 grudnia 2020 roku.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek pod Zieloną Górą. Zginęła jedna osoba, druga jest ranna (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u