Bachanalia 2020 w Zielonej Górze zostały odwołane! Powód? Koronawirus

14 wrzesień 2020
Bachanalia 2020 w Zielonej Górze zostały odwołane! Powód? Koronawirus Fot. Dni Kultury Studenckiej Bachanalia

Organizatorzy Dni Kultury Studenckiej BACHANALIA 2020 ogłosili, że impreza, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, zostaje odwołana.

W poniedziałek, 14 września, organizatorzy Dni Kultury Studenckiej BACHANALIA 2020 ogłosili, że impreza została odwołana z powodu epidemii koronawirusa. Niestety zmiana terminu imprezy na październik nie dała za wiele. - Jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom naszej imprezy bezpieczeństwa wymaganego przez obecne regulacje prawne dot. imprez masowych. - czytamy w komunikacie.

Poniżej komunikat organizatorów:

50-te Bachanalia miały być wyjątkowe, włożyliśmy wiele pracy w to, żeby ta rocznica miała godną oprawę. W obecnej sytuacji, kiedy studia odbywają się w systemie hybrydowym, z przewagą trybu zdalnego, a sytuacja epidemiologiczna jest gorsza niż w maju (kiedy impreza planowo miała się odbyć), organizacja tak dużego przedsięwzięcia niesie za sobą ryzyko, którego nie podejmiemy. Tym bardziej, że sytuacja w miesiącach jesiennych może ulec pogorszeniu. Dlatego jako komitet organizacyjny podjęliśmy decyzję, że próba organizacji namiastki 50-tych Bachanaliów, przy obecnych zagrożeniach i dynamicznie zmieniających się regulacjach, obostrzeniach i interpretacjach mija się z celem. Bachanalia 2020 zostają odwołane. 

Dziękujemy za wyrozumiałość i chęć współpracy zaproszonym artystom, władzom Uniwersytetu oraz miasta Zielona Góra, a także firmom, które od wielu lat pomagają nam podczas organizacji naszego święta. Mamy nadzieję, że wy również poczekacie z nami i za rok spotkamy się znowu w komplecie podczas bachanaliowych imprez i koncertów na Wyspiańskiego. Z dobrych informacji, możemy powiedzieć tylko tyle, że 50-te Bachanalia wciąż przed nami.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.