Dyrektor DPS w Zielonej Górze złożył rezygnację. Kubicki: "Nie wytrzymał nagonki. Zaszczuli go i zniszczyli"

30 wrzesień 2020
Autor: 
Dyrektor DPS złożył rezygnację. Kubicki: "Nie wytrzymał nagonki" Redakcja/archiwum

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" podał się do dymisji. Prezydent Zielonej Góry uważa, że Roman Działa został zaszczuty i zniszczony przez dziennikarzy. Przypomnijmy, że obecnie w placówce odnotowano ognisko koronawirusa.

O sprawie poinformował w mediach społecznościowych prezydent miasta Janusz Kubicki. Jego zdaniem dyrektor zrezygnował ze stanowiska po atakach, które zaczęły się po ujawnieniu nieprawidłowości w działaniu placówki przy ulicy Lubuskiej.

- Złożył rezygnację, ma dość nagonki, nie wytrzymał tego. Jest kłębkiem nerwów. Kiedyś ktoś powiedział, że można zabić człowieka gazetą. Tak tego człowieka zaszczuli, zniszczyli. Zrobiły to osoby, które nie zasługują na miano dziennikarza - napisał J. Kubicki.

Obecnie Domem Pomocy Społecznej będą zajmowali się Waldemar Michałowski (Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Mieczysław Jerulank (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej).

Śledztwo prokuratury, ognisko koronawirusa

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze cały czas prowadzi sprawę w miejskim DPS. Istnieją bowiem uzasadnione podejrzenia nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad pensjonariuszami przez personel medyczny.

Dodatkowo w ostatnich dniach w placówce pojawiło się spore ognisko koronawirusa. Łącznie zakażone są już 44 osoby. Część z nich jest hospitalizowana. Ponadto wiele osób zostało skierowanych na kwarantannę.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u