Alert RCB o wprowadzeniu żółtej strefy epidemicznej. Jakie będą obostrzenia?

09 październik 2020
Autor: 
Alert RCB o wprowadzeniu żółtej strefy epidemicznej. Jakie będą obostrzenia? Redakcja

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa został wysłany na telefony Polaków. Ostrzeżenie dotyczy wprowadzenie żółtej strefy epidemicznej w Polsce.

Wszyscy mieszkańcy województwa lubuskiego otrzymali dziś wiadomości SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Alert został wysłany, aby poinformować o obowiązującej od soboty 10 października żółtej strefy epidemicznej w Polsce. 

Od soboty dodatkowe obostrzenia w całym kraju

Dotychczas w kraju funkcjonowały trzy strefy – zielona, żółta i czerwona. W tych dwóch ostatnich obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Tak jak dotychczas istnieje strefa czerwona ze specjalnymi zasadami.

Gastronomia

Obecnie w lokalu gastronomicznym i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. Istnieje limit: 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

Baseny i siłownie

Maksymalnie 75% obłożenia obiektu w aquaparkach. Siłownie mogą być otwarte pod warunkiem, gdy na siłowni lub w klubie znajduje się nie więcej niż 1 osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 metra, z wyłączeniem obsługi.

Kina 

Limit w kinach wynosi 25% miejsc, 1,5 metra odstępu, widzowie zasłaniają usta i nos. 

Zgromadzenia publiczne

Zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 150 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 metra od siebie i zakrywać usta i nos. 

Maseczki

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju – w przestrzeni publicznej.

Uroczystości rodzinne

Od 17.10.2020 r. na uroczystościach rodzinnych może być do 75 osób (do 17.10.2020 r. – 100 osób), z wyjątkiem obsługi. Uczestnicy wesel, konsolacji lub przyjęć komunijnych, a także innych przyjęć okolicznościowych mają obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje.

Więcej informacji na temat wprowadzonych obostrzeń dostępne jest na stronie gov.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u