Nowa karetka dla ratowników z Nowogrodu Bobrzańskiego. Pochodzi z akcji #hot16challenge2

09 październik 2020
Autor: 
Nowa karetka dla ratowników z Nowogrodu Bobrzańskiego Fot. Fundacja Siepomaga

Nowa karetka dla zielonogórskiego pogotowia. Już niebawem stanie w garażu podstacji w Nowogrodzie Bobrzańskim. Została zakupiona przez Fundację Siepomaga w ramach ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2.

Chyba każdy pamięta jeszcze akcję #hot16challenge2, która w szybkim tempie opanowała całą Polskę. Wyzwanie polegało na nagraniu 16 wersów pod dowolny beat i nominowaniu do akcji kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek.

W tej edycji akcji nie chodziło jednak tylko o rapowanie, ale też o pomoc w walce z koronawirusem. Wszyscy mogli wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia do specjalnej skarbonki.

Nowe karetki pogotowia

Teraz Fundacja Siepomaga zakupiła 7 nowoczesnych ambulansów zabudowanych na furgonie MAN. Jeden z nich trafił właśnie na wyposażenie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Co ciekawe na terenie powiatu będzie on jedyny w swoim rodzaju, bo spośród pozostałych zespołów wyróżnia się żółtym malowaniem.

Dyrekcja zadecydowała, że karetka trafi do podstacji w Nowogrodzie Bobrzańskim. Obecnie ambulans jest uzbrajany i już niebawem rozpocznie pierwsze dyżury.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nowy sprzęt dla stacji pogotowia. To wsparcie od Joanny Jędrzejczyk i sportowców

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u