Nowa organizacja poprowadzi schronisko w Zielonej Górze. To OTOZ Animals

01 grudzień 2020
Autor: 
Nowa organizacja poprowadzi schronisko w Zielonej Górze Fot. Pixabay

Od 2021 roku schroniskiem dla zwierząt w Zielonej Górze będzie zarządzało OTOZ Animals. Stowarzyszenie pokieruje nim przez najbliższe trzy lata.

Przez ostatnie 10 lat Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze prowadziło stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt. Od nowego roku przytuliskiem pokieruje jednak nowa organizacja. To Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.

Nowe stowarzyszenie wygrało otwarty konkurs ofert ogłoszony przez Urząd Miasta Zielona Góra. Jego oferta była korzystniejsza, bowiem zadeklarowało, że przeznaczy na schronisko środki finansowe w wysokości 2,7 milionów złotych. Ponadto organizacja otrzyma od magistratu dofinansowanie na jego prowadzenie, które opiewa na kwotę nieznacznie ponad 2 mln zł.

"Mamy nadzieję, że zwierzaki będą miały świetną opiekę"

Wieścią o nowym stowarzyszeniu obecny operator schroniska podzielił się na portalu społecznościowym. - Drodzy. Niełatwo nam jest to napisać. Miasto Zielona Góra uznało, że to nasz ostatni rok. Tylko tyle i aż tyle, informacja spadła na nas dziś - czytamy.

Ponadto Inicjatywa dla Zwierząt informuje, że zwierzęta miejskie zostają na miejscu, natomiast zależy im na wyadoptowaniu do końca roku tych z okolicznych gmin, bo nie wiadomo, co będzie w styczniu.

Przeczytaj też: Pijany skakał po autach w Zielonej Górze. Tak wyładował złość po kłótni z dziewczyną

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u