Nowe parkomaty w poszerzonej strefie płatnego parkowania. Od kiedy i ile trzeba będzie płacić?

01 grudzień 2020
Nowe parkomaty w poszerzonej Strefie Płatnego Parkowania. Od kiedy i ile trzeba będzie płacić? Redakcja/Archiwum

W Zielonej Górze poszerzona została strefa płatnego parkowania. Zamontowane zostały dodatkowe parkomaty. Od kiedy będzie obowiązywała opłata oraz jakie będą stawki za parking? 

W poniedziałek, 7 grudnia br. zostaną włączone nowe parkomaty w poszerzonej strefie płatnego parkowania w Zielonej Górze. Stawki opłat za parkowanie samochodów w strefie płatnie wynoszą: za pierwszą godzinę - 3,00 zł; za drugą godzinę - 3,60 zł; za trzecią godzinę - 4,30 zł; za czwartą i kolejne godziny 3,00 zł. Jednorazową opłatę za postój w minutach ustala się proporcjonalnie do stawek określonych powyżej w wysokości nie mniejszej, niż 1,00 zł. Opłaty abonamentowe za parkowanie w strefie płatnej wynoszą: tygodniowy - 100,00 zł; miesięczny - 300,00 zł; trzymiesięczny - 800,00 zł; roczny - 3 000,00 zł. 

Opłaty za kartę mieszkańca, która upoważnia do parkowania pierwszego pojazdu dla mieszkańca nieposiadającego na terenie strefy jakiegokolwiek tytułu prawnego do nieruchomości, na której istnieje możliwość zaparkowania pojazdu lub mieszkańca legitymującego się kartą „ZGranej Rodziny”, na której uwidocznione są dane co najmniej 3 dzieci poniżej 18 roku życia, wynoszą: za miesięczną kartę mieszkańca - 10 zł; za 6-miesięczną kartę mieszkańca - 40 zł; za roczną kartę mieszkańca - 60 zł.

Wysokość opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty w strefie wynosi 200 zł, W przypadku przekroczenia czasu parkowania wynikającego z wykupionego biletu parkingowego zostanie naliczona opłata dodatkowa w wysokości 50 zł.

Opłaty za parkowanie w strefie pobiera się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Źródło: UM Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.