Zielona Góra protestuje przeciwko działaniom rządu. Wielki napis "UE" na urzędzie (ZDJĘCIA)

01 grudzień 2020
Autor: 
Zielona Góra protestuje przeciwko działaniom rządu Redakcja

Polscy samorządowcy sprzeciwiają się działaniom rządu, które mogą doprowadzić do wyjścia z Unii Europejskiej. Na budynku urzędu miasta w Zielonej Górze pojawił się wielki napis "UE". Ponadto "zgasł" urząd marszałkowski.

Samorządowcy nie zgadzają się z rządowym wetem przeciwko unijnemu budżetowi. Dziś do symbolicznego protestu przystąpiło blisko 60 polskich miast, w tym Zielona Góra.

W godzinach 17:00-18:00 zgasły światła w budynku magistratu. Dodatkowo na gmachu pojawił się wielki, niebieski napis "UE". - Zielona Góra jest i zawsze będzie w Unii Europejskiej - podkreśla Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Ciemny urząd marszałkowski

Do akcji włączył się także zarząd województwa lubuskiego. "Zgasł" urząd oraz jego otoczenie.

- Te pieniądze są nam potrzebne jak tlen dla chorych na Covid. Chcę, żeby taki nasz mocny głos wybrzmiał w Polsce: my, samorządowcy nie zgadzamy się na to weto! Dlatego też Lubuskie włącza się do protestu - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Fot. NewsLubuski.pl, Lubuskie.pl

Przeczytaj też: Nowa organizacja poprowadzi schronisko w Zielonej Górze. To OTOZ Animals

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u