PGE dofinansowała zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Strużka

01 grudzień 2020
Ochotniczą Straż Pożarną w miejscowości Strużka PGE

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wsparła finansowo Ochotniczą Straż Pożarną w miejscowości Strużka w województwie lubuskim.

Dzięki darowiźnie w wysokości 75 tysięcy złotych miejscowi strażacy kupili nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy.

- PGE Energia Odnawialna, krajowy lider w wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych, pamięta o tym, by w swojej działalności kierować się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego od lat angażujemy się w projekty ważne dla mieszkańców terenów, na których znajdują się nasze elektrownie. Kilka miesięcy temu wsparliśmy finansowo m.in. szpital w Lesku, potem pomagaliśmy Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gorzędowa i Orzechowców – mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Założona w 1950 r. OSP Strużka znajduje się w pobliżu należących do PGE Energia Odnawialna dwóch jednomegawatowych farm fotowoltaicznych Lutol 1 i Lutol 2. Służy w niej 42 strażaków. Na wyposażeniu jednostki znajduje się sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz wodnego. Dotychczas OSP miało do dyspozycji wysłużony wóz bojowy z 1989 r.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna, jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2326,25 MW.

Info.: Maciej Gelberg Biuro Komunikacji Korporacyjnej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.