Pierwsi pacjenci trafili już do szpitala tymczasowego w Zielonej Górze!

08 grudzień 2020
Autor: 
Pierwsi pacjenci trafili już do szpitala tymczasowego w Zielonej Górze! Redakcja

W poniedziałek otwarty został szpital tymczasowy w Zielonej Górze. Placówka przeznaczona jest dla pacjentów zakażonych koronawirusem, obecnie przebywa tam 9 zakażonych osób.

W poniedziałek, 7 grudnia w budynku przyszłego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze otwarto nowoczesny szpital, który został wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. - W pierwszym module to będzie 56 pacjentów obserwacyjno-zakaźnych i 20 łóżek respiratorowych. Następnie będą uruchamiane kolejne moduły zapewniające bezpieczeństwo mieszkańcom województwa lubuskiego - mówił podczas konferencji prasowej, wojewoda Władysław Dajczak.

Pierwsi pacjenci już w szpitalu tymczasowym

- W tej chwili mamy 9 pacjentów w szpitalu tymczasowym z tego 6 znajduje się na odcinku respiratorowym. - mówi Sylwia Malcher-Nowak, Rzecznik Prasowa Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Poniedziałkowe uruchomienie szpitala tymczasowego pozwoli na przywrócenie części łóżek powołanych jako covidowe do ponownego przyjmowania pacjentów planowych.

Do końca grudnia w województwie lubuskim przywróconych zostanie 180 takich łóżek, m.in. w szpitalu w Sulechowie, Skwierzynie, Kostrzynie nad Odrą. Planowe zabiegi zaczną być realizowane, a szpital tymczasowy zapewni bezpieczeństwo tym wszystkim, którzy będą potrzebowali pomocy i leczenia respiratowego, z wykorzystaniem wysokoprzepływowej terapii tlenowej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u