Kolejki karetek przed szpitalem w Zielonej Górze. Brakuje miejsc na SOR i oddziałach

19 grudzień 2020
Autor: 
Kolejki karetek przed szpitalem w Zielonej Górze Fot. SOR Zielona Góra

Sznur karetek na podjeździe Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze to już codzienność. Zespoły pogotowia, zamiast nieść pomoc kolejnym osobom, muszą czekać z pacjentami nawet przez kilka godzin. Pracownicy szpitala podkreślają, że brakuje miejsc na SOR i oddziałach lecznicy.

Zielona Góra ma do dyspozycji 5 zakontraktowanych zespołów ratownictwa medycznego. Wspomagają ich ratownicy medyczni z podstacji w Nowogrodzie Bobrzańskim, którzy coraz częściej jadą na pomoc mieszkańcom miasta. Mimo to zdarza się, że na karetkę można czekać godzinami. Dlaczego? Bo zespoły pogotowia muszą stać razem z pacjentami w kolejce do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W kolejkach stoją nie tylko lokalne karetki. Do lecznicy często przyjeżdżają też karetki z Sulechowa, Nowej Soli czy Żar.

"To już codzienność..."

Sytuację nagłośnili ostatnio pracownicy samego SORu. Medycy informują, że brakuje miejsc nie tylko na oddziale ratunkowym, ale i pozostałych oddziałach szpitala.

- To już codzienność... Przebywający pacjenci w SOR to głównie ciężkie stany wymagające pilnych hospitalizacji. Do tego pacjenci leczeni online przez POZ trafiający ze skierowaniami do SOR (ostatnia deska ratunku dla pozostawionych samym sobie pacjentów). Coraz trudniej wykrzesać uśmiech w patrzące oczy naszych pacjentów - napisali medycy.

Ratownicy podkreślają, że mimo wielu przygniatających sytuacji nieustannie z determinacją pracują i każdego dnia dają z siebie wszystko. Wszystko dla dobra pacjentów.

Przeczytaj też: Poważne potrącenie na pasach w Zielonej Górze. Ranna kobieta trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u