Nowe wozy bojowe dla 8 jednostek OSP w Lubuskiem. Kto otrzyma samochód?

20 grudzień 2020
Autor: 
Nowe wozy bojowe dla 8 jednostek OSP w Lubuskiem Redakcja

Osiem nowych samochodów wraz z niezbędnym wyposażeniem trafi do lubuskich jednostek OSP. Ich zakup zostanie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. To ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców.

Do Ochotniczych Straży Pożarnych trafi ponad 8,5 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Pieniądze powędrują do gmin Bytom Odrzański, Szczaniec, Sulęcin, Drezdenko i Kostrzyn nad Odrą. Na pomoc może liczyć też gmina Nowe Miasteczko, Szprotawa oraz Otyń.

Strażacy otrzymają przede wszystkim nowe pojazdy bojowe. Będą to ciężkie i średnie samochody gaśnicze oraz lekkie przystosowane do działań z zakresu ratownictwa technicznego. Nie zabranie też sprzętu do likwidacji zagrożeń dla środowiska i ratownictwa wodnego czy zintegrowanych systemów alarmowania ludności.

- Blisko dwa lata temu rozstrzygnięto konkurs dotyczący wsparcia jednostek OSP. Nie pozwolił on niestety zrealizować wszystkich projektów. Długo szukaliśmy kompromisu i pieniądze udało się znaleźć dzięki zaangażowaniu oraz ciężkiej pracy. Zwiększyliśmy pulę na to działanie - tłumaczy członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

O pieniądze z Unii Europejskiej starał się m.in. radny województwa Grzegorz Potęga. - Włożyłem dużo pracy w to, aby dodatkowe środki się znalazły, bo uważam, że należy doposażać jednostki OSP. Nowy sprzęt będzie służył nie tylko strażakom, ale także mieszkańcom danych gmin - zapewnia.

Przeczytaj też: Pożar na działkach w zielonogórskiej Ochli. Płonęło poddasze budynku (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u