Transport ze szczepionkami na koronawirusa dotarł do Polski!

26 grudzień 2020
Transport ze szczepionkami na koronawirusa dotarł do Polski Fot. Pixabay

Szczepionki na koronawirusa już w Polsce. Transport przejechał przez województwo lubuskie i nad ranem dotrze do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych.

Transport pierwszych szczepionek na COVID-19 jest już w Polsce. W piątkowy wieczór, 25 grudnia, po godzinie 21:00 przekroczył granicę w Świecku. Specjalny samochód wiezie z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs 10 tysięcy szczepionek do Agencji Rezerw Materiałowych.

Dawki najpierw zostaną odpowiednio podzielone. Później trafią do 72 szpitali węzłowych (w Lubuskiem szpital w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze), gdzie w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną m.in. lekarze, ratownicy medyczni, farmaceuci oraz pielęgniarki. Zrobią to także pracownicy DPS-ów. Później szczepienia przypadną seniorom, pracownikom służb mundurowych i nauczycielom.

Szczepionki transportowe są w bardzo niskiej temperaturze około -75 stopni celsjusza. Znajdują się w specjalnych kartonach z suchym lodem. Około godziny 6:00 bus transportujący szczepionki powinien przybyć do magazynu ARM w Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego.

W kolejnym tygodniu do Polski trafi kolejne 300 tysięcy dawek. Łącznie do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 miliona szczepionek.

Przeczytaj też: Dwaj mężczyźni pieszo przechadzali się po autostradzie A2. Mogło dojść do tragedii

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.