Zielona Góra: Miejski Sylwester przenosi się do internetu. Będzie pokaz fajerwerków

29 grudzień 2020
Autor: 
Zielona Góra: Miejski Sylwester przenosi się do internetu Fot. DronLubuski.pl

W Zielonej Górze nie będzie corocznej zabawy sylwestrowej pod chmurką. W tym roku miasto pokaże jednak, że można bawić się inaczej. Impreza przenosi się do internetu. Dodatkowo o północy odbędzie się pokaz fajerwerków.

Od lat tłumy mieszkańców Zielonej Góry witały Nowy Rok na parkingu przy Centrum Biznesu. Tym razem miejski Sylwester będzie jednak wyjątkowy. Z powodu pandemii koronawirusa impreza przeniesie się do internetu.

- Mam nadzieję, że całe miasto będzie razem z nami, że włączone będą nasze profile. Od 19:00 do 2:00 bawimy się razem z dj-ami. Zachęcamy do udziału w konkursach. Oczekujemy na państwa zdjęcia z domowych imprez. Poprzebierajmy się, zróbmy fantastyczne fotografie - mówi Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Będzie pokaz fajerwerków

W tym roku miasto nie rezygnuje z pokazu sztucznych ogni. Ten zostanie zorganizowany na Winnych Wzgórzach w pobliżu Palmiarni. Potrwa 7 minut, a fajerwerki będą latać na wysokość około 60 metrów.

Dyrektor ZOK zachęca, aby nie wychodzić z domów. - Nie na przekór, my też zachęcamy do tego, aby nie odpalać, nie wychodzić, być w domu i tylko z balkonów obejrzeć to co przygotowuje profesjonalna firma zajmująca się pokazem fajerwerków - podkreśla A. Miedzińska.

Morawiecki: W Sylwestra nie wprowadzamy godziny policyjnej

Od 28 grudnia w związku z pandemią COVID-19 w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Wśród decyzji o zamknięciu galerii handlowych czy siłowni znalazł się zapis o zakazie przemieszczania w sylwestrową noc od godziny 19:00 do 6:00.

Ostatnio doprecyzował je premier Mateusz Morawiecki, który poinformował, że rząd nie wprowadzi godziny policyjnej.

- Nie wdrażamy godziny policyjnej. Aby mogła być zastosowana, musielibyśmy, za zgodą pana prezydenta, wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne. Dlatego bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten Sylwester minął spokojnie - mówił Prezes Rady Ministrów.

Przeczytaj też: Pożar w mieszkaniu w Zielonej Górze. Płonęła kuchnia. Jedna osoba ewakuowana (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u