Nowa karetka dla szpitala w Gorzowie. Będzie służyć do transportu chorych na COVID-19 (ZDJĘCIA)

01 styczeń 2021
Autor: 
Nowa karetka dla szpitala w Gorzowie Fot. Jan Wojtanowski/UM GW

Szpital w Gorzowie Wielkopolskim wzbogacił się o nowy ambulans. Pojazd wraz z nowoczesnym wyposażeniem zakupiło miasto. Teraz karetka będzie służyć do transportów chorych zakażonych COVID-19.

Decyzja o zakupie nowoczesnej karetki dla gorzowskiego szpitala zapadła kilka miesięcy temu. Wspólnie podjęły ją władze miasta wraz z radnymi.

- To dowód wdzięczności za to, co personel szpitala robi dla nas każdego dnia, narażając swoje zdrowie dla ratowania zdrowia i życia innych. To także wyraz naszego podziękowania za walkę na tzw. pierwszym froncie walki z koronawirusem - podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

"To bardzo wyczekiwany i potrzebny prezent"

Nowy ambulans został zabudowany na podwoziu Mercedesa. Oprócz standardowego wyposażenia w postaci defibrylatora czy noszy znalazł się na nim zestaw do fumigacji, czyli dezynfekcji pojazdu. To dlatego, że pojazd będzie służył głównie do transportu osób chorych na COVID-19.

- Karetka uzupełni nasze możliwości transportu medycznego. To bardzo nowoczesny i dobrze wyposażony ambulans, którego wartość wynosi ponad 560 tysięcy złotych - mówi prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch.

Przeczytaj też: Pożar w centrum Sulęcina. Płonie kamienica. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.