Zielonogórski ZGK stawia na ekologię. Spółka zamówiła dwa elektryczne Melexy

04 styczeń 2021
Autor: 
Zielonogórski ZGK zamówił elektryczne Melexy Fot. ZGK / Facebook

Są małe, ciche i przyjazne dla środowiska. Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze zamówił dwa pojazdy elektryczne. Ekologiczne pojazdy dostarczy firma Melex z Mielca.

Miejska spółka ZGK zakupiła dwa elektryczne Melexy. Oba trafią do Zielonej Góry już w lutym. Te niewielkie pojazdy będą wykorzystywane m.in. do odbioru odpadów z ulicznych koszy. Ich zaletą jest to, że wjadą nawet w trudnodostępne miejsca.

Melexy są dwuosobowe i umożliwiają poruszanie się z prędkością ponad 40 km/h. Z tyłu każdego z nich znajduje się skrzynia ładunkowa zabudowania siatkami. Całość kosztowała spółkę ponad 216 tysięcy złotych.

- Mieszkańcy spotkają je na ścieżkach rowerowych, w parku w Zatoniu oraz w nowym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Raculi. Jeszcze w tym roku planujemy zakup kolejnych takich pojazdów - informuje Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Agresywny kierowca przeszkadzał w reanimacji, bo nie mógł przejechać

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.