Blisko 400 medyków z lubuskiego już zaszczepiło się przeciwko COVID-19!

05 styczeń 2021
Blisko 400 medyków z lubuskiego już zaszczepiło się przeciwko COVID-19! Redakcja/Archiwum

Blisko 400 medyków z dwóch największych lubuskich szpitali w Zielonej Górze i Gorzowie zaszczepiło się na COVID-19. Do końca tygodnia zaszczepionych zostanie kolejnych 600.

27 grudnia ruszył w Polsce program szczepień przeciwko koronawirusowi. Wg Narodowego Programu Szczepień, szczepienie Polaków ma odbywać się w czterech etapach (włączając etap zero). Pierwsze dawki są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zaszczepiono do tej pory 150 osób (do szpitala dotarły dwie partie szczepionek, po 75 dawek). W poniedziałek, 4 stycznia, do szpitala dotarło kolejnych 270 dawek. Chęć zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi zgłosiło łącznie ponad 900 pracowników lecznicy.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie zaszczepiono do tej pory 225 osób. W tym tygodniu swoją dawkę przyjmie kolejne 300 osób. Łącznie deklarację przyjęcia szczepionki zgłosiło ponad 1000 pracowników lecznicy.

Źródło: lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.