Zielona Góra: Nie wyrzucaj choinki do śmietnika. Zabierze je specjalny Eko Patrol

07 styczeń 2021
Autor: 
Zielona Góra: Nie wyrzucaj choinki do śmietnika Fot. ZGK

Co zrobić z choinką po świętach? W Zielonej Górze zabierze ją specjalny Eko Patrol. Później zostaną wykorzystane jako nawóz do roślin. To już trzecia taka akcja w mieście.

Świąteczne drzewka wcale nie muszą lądować w koszach na śmieci. Nie trzeba wyrzucać ich też do lasu. W Zielonej Górze spod pergoli zabierze je Eko Patrol, który później da im drugie życie.

- Już 9 stycznia nasz choinkowy EKOPatrol wyruszy, aby odebrać choinki wystawione przez mieszkańców Zielonej Góry. Nasi pracownicy pracę rozpoczną już o godzinie 6:00, dlatego prosimy, aby wszystkie drzewka trafiły pod pergole śmietnikowe dzień wcześniej - mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. - Choinki odebrane od mieszkańców zostaną poddane rozdrobnieniu, dzięki czemu wytworzony zostanie naturalny nawóz idealny dla roślin preferujących kwaśny odczyn gleby - informuje Ewelina Fabiańczyk, rzecznik dyrekcji.

Harmonogram odbioru choinek:

Przeczytaj też: Akcja policyjnych "narkotykowców" w Świdnicy pod Zieloną Górą. W aucie marihuana i metamfetamina (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.