Jak działa ekspres automatyczny?

22 wrzesień 2021
Autor:  Artykuł partnera
Jak działa ekspres automatyczny?

Decydując się na konkretny ekspres do kawy, wiele osób na pierwszym miejscu stawia łatwość obsługi. Nic w tym dziwnego. Czasami chcemy po prostu napić się dobrej kawy i poświęcić na jej przygotowanie niewiele czasu - bez ustawiania poszczególnych opcji. Wiedzą o tym producenci ekspresów. Dlatego stworzyli ekspres automatyczny. Jak działa takie urządzenie? Sprawdźmy.

Podsumowanie:

  • Ekspres automatyczny jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do samodzielnego przyrządzania kawy. Sprawdza się w domu, biurze, kawiarni, restauracji i innych profesjonalnych lokalach
  • W ekspresie automatycznym liczba czynności, jakie musi wykonać użytkownik została ograniczona do minimum, a kawa jest gotowa w nawet w niecałą minutę - to jego cechy charakterystyczne
  • Kawa z ekspresów automatycznych też może być aromatyczna, pyszna i pobudzająca. Poza wyborem samego urządzenia ważne jest też po jakie ziarna kawy sięgniesz

Ekspresy automatyczne są zaawansowanymi technicznie urządzeniami. To najpopularniejszy rodzaj ekspresu, bo oferuje co najmniej kilka różnych wariantów kaw o różnym smaku, mocy i wielkości oraz dużą wygodę obsługi. W ekspresie automatycznym liczba czynności, jakie musi wykonać użytkownik została ograniczona do minimum. Przy tym urządzenie pozwala na przygotowanie naprawdę pysznej, aromatycznej kawy - takiej, która zaspokoi kubki smakowe najbardziej wymagających kawoszy.

Jak wygląda obsługa ekspresu automatycznego?

Obsługa ogranicza się do włączenia urządzenia, nasypania kawy, nalania wody, jeśli ekspres nie jest podłączony do sieci wodociągowej i wprowadzenia pożądanych ustawień przy pomocy przeznaczonych do tego przycisków lub pokręteł.

A jaką pracę wykonuje w tym czasie ekspres automatyczny (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/#ekspresy-automatyczne)? Mieli ziarna za pomocą wbudowanego młynka i dobiera odpowiednią ilość kawy oraz wody w zależności od tego, jaką kawę wybraliśmy. Jeśli w danym ekspresie znajduje się też pojemnik na mleko i spieniacz, tworzy on piękną, puszystą piankę. Każdy ekspres musi być odpowiednio konserwowany. W automatycznym nawet ten obowiązek zdjęto z ramion użytkowników – wiele sprzętów ma zbudowane mechanizmy automatycznego czyszczenia.

Ekspresy automatyczne przekonują do siebie między innymi tym, że już w niedrogich modelach użytkownicy mogą znaleźć wiele różnych wariantów kaw. Im większy budżet, tym urządzenie oferuje więcej możliwości. To sprawia, że z łatwością można przebierać między dostępnymi ekspresami w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby - czy potrzebujemy ekspresu automatycznego do biura czy lokalu gastronomicznego i o jakim charakterze.

W zależności od tego, w jakim miejscu ma służyć ekspres automatyczny i na czyje potrzeby odpowiadać, warto dobrać model o konkretnych parametrach. Chodzi przede wszystkim o moc i ciśnienie. Za minimum uznaje się ciśnienie o wartości 15 barów i mocy co najmniej 1300 W. Im urządzenie ma być wydajniejsze, tym liczby te powinny być większe.

Jak działa ekspres automatyczny? Łatwo i szybko. Każdy może nauczyć się jego obsługi, a oferowane kawy mogą być naprawdę pyszne i aromatyczne, jeśli tylko zadbamy o dostęp do wysokiej klasy ziaren. Z tego powodu taki ekspres sprawdza się w niemalże każdym miejscu - domu, biurze, lokalu gastronomicznym, stacji benzynowej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u